mar 6, 2019 - Kungörelser    No Comments

VECKANS GUDSTJÄNSTORDNING 3 – 10 mars 2019

VECKANS GUDSTJÄNSTORDNING 

3 – 10 mars 2019

Söndag, 3 mars

8e söndagen under året

9.00 Mässa och undervisning i Lidköping

10.00 Undervisning för grupperna 6-9 i Skövde

11.30 Mässa i Skövde

13.30 Msza sw po polsku w Skövde (mässa på polska i Skövde)

Måndag, 4 mars

S:t Kasimir (+1484)

8.00 Mässa i Skövde

Tisdag, 5 mars

17.30 Rosenkransen i Skövde

18.00 Mässa i Skövde, efter mässan – en halvtimme tillbedjan inför det Allraheligaste Sakramentet

Onsdag, 6 mars

ASKONSDAGEN (faste- och abstinensdag)

17.30 Rosenkransen i Skövde

18.00 Mässa med välsignelsen och utdelandet av askan i Skövde

18.00 Mässa med välsignelsen och utdelandet av askan i Lidköping

Torsdag, 7 mars

8.00 Mässa i Skövde

Fredag, 8 mars

17.30 Rosenkransen i Skövde

18.00 Mässa i Skövde, efter mässan – korsvägsandakt

Lördag, 9 mars

10.00 Mässa på tagalog i Skövde

17.30 Rosenkransen i Skövde

18.00 Vigiliemässa i Skövde

Söndag, 10 mars

1a söndagen i fastan

9.00 Mässa och undervisning i Lidköping

10.00 Undervisning för grupperna 1-5 i Skövde

11.30 Mässa i Skövde

13.30 Msza sw po polsku w Skövde (mässa på polska i Skövde)

Mässorna/bön i Gheez-riten i Lidköping, kl. 9.00 –
år 2019: 2/3, 6/4, 25/5, 1/6

Mässorna på tagalog i Skövde, kl.10.00– andra lördagen i månaden

Mässorna på kroatiska i Skövde, kl. 10.00 – tredje söndagen i månaden

Undervisning VT 2019 – SKÖVDE

Grupperna 1-5:13/1, 27/1, 10/2, 24/2, 10/3, 24/3, 7/4, 5/5, 19/5, 2/6, avslutning 9/6.

Grupperna 6-9:6/1, 20/1, 3/2, 17/2, 3/3, 17/3, 31/3, 14/4, 28/4, 12/5, 26/5, avslutning 9/6.

Undervisning VT 2019 – LIDKÖPING
Grupp 1 (Annelie); Grupp 2 (Barbara Bristle); Grupp 3 (Barbara Nilsson)
:6/1, 20/1, 3/2, 17/2, 3/3, 17/3, 31/3, 14/4, 28/4, 12/5, 26/5, avslutning 9/6.

Grupp 4 (Barbara Bristle); Grupp 5 (Wojciech)13/1, 27/1, 10/2, 24/2, 10/3, 24/3, 7/4, 5/5, 19/5, 2/6, avslutning 9/6.

Got anything to say? Go ahead and leave a comment!

*